آموزشی, راهنمای خرید

اصل و تقلبی بودن محصولات آرایشی بهداشتی + بهترین روش تشخیص

fake

اصل و تقلبی ریمل اسنس ، اصل و تقلبی کانسیلر میبلین ، اصل و تقلبی ریمل لندن ، اصل و تقلبی کرم آبرسان سینت ایوز ، اصل و تقلبی کرم پودر دوسه، اصل و تقلبی شامپو ترزمه و … . اینها عباراتی است که در سایت گوگل آمار جستجوی بسیار بالایی دارند. اصالت محصولات آرایشی بهداشتی دغدغه ای است که مصرف کنندگان این محصولات در هنگام خرید به شدت با آن درگیر بوده و در پی یافتن پاسخ آن هستند.

بازار محصولات آرایشی بهداشتی

این روزها بازار محصولات آرایشی بهداشتی بسیار داغ است. از یک طرف برندهای متنوع داخلی و خارجی هستند که محصولات مختلف خود را به بازار عرضه می کنند، و از طرف دیگر مشتریانی هستند که برای داشتن ظاهری زیبا و سالم در جستجوی محصولات مناسب خود می باشند.

در این میان، با توجه به گردش مالی بالای این بازار، تولید کنندگانی حضور دارند که اقدام به تولید محصولات پرفروش بازار به صورت تقلبی می کنند. وجود این محصولات تقلبی در بازار، هم برای مصرف کننده و هم برای تولید کنندگان دیگر مشکل ساز می شود. مصرف کنندگان و مشتریان در تشخیص محصولات اورجینال از فیک به مشکل خورده و گاهی به اندازه یک محصول اورجینال هزینه کرده اما محصولی تقلبی دریافت می کنند. محصولی که نه تنها کیفیت مناسبی ندارند بلکه در برخی مواقع باعث مشکلات و آسیب هایی نیز برای مصرف کننده می گردد.

اصل یا تقلبی؟

از طرف دیگر تولید کنندگان محصولات اورجینال نیز از وجود این محصولات فیک متضرر می شوند. چرا که مصرف کننده ای که از محصول تقلبی استفاده کرده ممکن است کیفیت بد این محصول را به محصول اورجینال نیز مربوط بداند، غافل از اینکه محصولی که خریده کالایی فیک است.

بهترین روش تشخیص محصول اصل و تقلبی

روش ها و ترفندهای مختلفی برای تشخیص محصولات مختلف اصل و تقلبی از هم وجود دارد. روش تشخیص ریمل لندن اصل و تقلبی، روش تشخیص ریمل اسنس اصل و تقلبی، روش تشخیص کانسیلر میبلین اصل و تقلبی، روش تشخیص کرم آبرسان سینت ایوز اصل و تقلبی و … . هر کدام از این محصولات ترفندهایی جهت تشخیص محصول اصل از تقلبی دارند که برای خرید آن می بایست از این ترفند اطلاع داشت.

اما در این پست می خواهیم سایت ها و اپلیکیشن هایی را معرفی کنیم که برای تشخیص اصل بودن انواع محصولات آرایشی بهداشتی کاربرد دارد. استفاده از این روش باعث می شود با اطمینان خاطر خرید خود را انجام داده و از محصول مد نظر خود استفاده کنید.

معرفی سایت های بررسی محصولات اصل و تقلبی

سایت https://m.checkcosmetic.net/ یکی از بهترین سایت هایی است که شما می توانید با وارد کردن برند محصول خود و سپس شماره کد درج شده بر روی بدنه محصول در آن، از تاریخ مصرف و تاریخ انقضای آن اطلاع پیدا کنید.

بررسی اصالت محصول

طبعا اگر محصول مربوطه تقلبی باشد، کد درج شده بر روی آن نیز نامعتبر بوده و این سایت پس از دریافت این کد نامعتبر، پیغام خطا می دهد.

بررسی اصل یا تقلبی بودن محصولات بهداشتی

در حال حاضر این سایت بیش از 100 برند را پوشش داده و اطلاعات مربوط به تاریخ تولید و انقضای آن را ارائه می دهد. همانطور که حتما متوجه شده اید، کاربرد دیگر این سایت آگاهی از این مطلب است که آیا تاریخ انقضای محصولی که می خواهید خریداری کنید گذشته است یا خیر، و یا اینکه تا اتمام تاریخ انقضای خود چقدر فرصت دارید که از این محصول استفاده کنید.

بار دیگر تاکید می کنیم که نمایش پیغام خطا (Error) به منزله تقلبی بودن محصول می باشد.

سایت های https://checkexp.com/  و https://www.checkfresh.com/ نیز سایت های دیگری هستند که می توانند به شما در تشخیص محصولات اورجینال و فیک و همچنین تاریخ تولید و انقضای محصولات کمک کنند. باید توجه داشته باشید که ممکن است برند مد نظر شما در یکی از سایت های معرفی شده جهت بررسی موجود بوده ولی در بقیه سایت ها وجود نداشته باشد. بنابراین ضروری است که هر سه سایت معرفی شده را به خاطر بسپارید.

اپلیکیشن موبایل بررسی اصالت، تاریخ تولید و تاریخ انقضای محصولات آرایشی و بهداشتی

مفیدترین و کاربردی ترین اپلیکیشن موبایل برای بررسی اصالت کالا و اطلاع از تاریخ تولید و تاریخ انقضای محصولات آرایشی و بهداشتی اپلیکیشن Cosmetic Checker است که هر دو نسخه اندروید و ios آن نیز منتشر شده است. شما می توانید این اپلیکیشن کاربردی را از لینک های زیر دانلود نمایید :

نسخه اندروید :

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.binbibong.cosmeticchecker

نسخه ios :

https://apps.apple.com/us/app/cosmetic-checker/id1558299043

اپلیکیشن بررسی اصالت محصولات آرایشی بهداشتی

نکته مهم در استفاده از این اپلیکیشن این است که در هنگام استفاده باید فیلترشکن موبایل خود را روشن نمایید، در غیر این صورت قادر به دریافت اطلاعات مربوط به محصول مد نظر شما ( که کد روی بدنه آن را وارد اپلیکیشن کرده اید ) نخواهد بود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.